RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

I Choinka Gminna

09.12.2019

 I Choinka Gminna, Zduny 2019.

Przejeżdżając przez Zduny na pewno zauważyliście, że coś się w krajobrazie centrum zmieniło ;) A wieczorową porą widać to najlepiej i… najpiękniej :) A zmieniło się za sprawą naszej Pierwszej Gminnej Choinki, którą odpaliliśmy w minioną sobotę, 7 grudnia, podczas mikołajkowego jarmarku ;) Gmina Zduny oficjalnie czeka na święta ;)
Sobota była iście mikołajkowym dniem! Trochę się u nas tego dnia działo, prawda? ;)
W programie imprezy znalazły się występy, konkursy, warsztaty, animacje dla dzieci czy… odwiedziny pewnego miłego Świętego :) Nie zabrakło również czegoś słodkiego oraz czegoś ciepłego ;)

I Choinka Gminna wystartowała o godz. 16:00. Oficjalnego „rozpoczęcia jarmarku” dokonali Dyrektor BDK – Ewa Smerecka oraz Wójt Gminy Zduny – Krzysztof Skowroński.


Na naszej scenie wystąpiło całe grono artystów: Wokalny Zespół Seniorów „Wrzos”, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Zduny”, Studio Piosenki Zduny oraz Laureaci IFPP Zduńskie Ogniki. Wszystkie występy oczywiście w świątecznym klimacie ;)

Podczas Choinki nie zabrakło świątecznych legend, odbył się też konkurs dla dzieci – sprawdziliśmy świąteczną wiedzę najmłodszych ;) Rozstrzygnęliśmy także, w drodze losowania, konkurs internetowy dla dorosłych na świąteczne hasło ze Zdunami w tle… ;) Niech powtarzanie słowa „świąteczne” Was nie dziwi, to nie przypadek i nie błąd – to była przecież impreza w ŚWIĄTECZNYM klimacie ;)

O to, żeby nikt nie był głodny i zmarznięty zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Wierznowic, Zdun i Bąkowa Górnego oraz Stowarzyszenie Retro-Łowiczanka. Swoje Stoisko miały również Retro-Xsiężanki, które prowadziły piernikowe warsztaty dla dzieci :)

W trakcie całej imprezy odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których powstały choinki oraz bombki. Stworzyliście z nami Pierwszy Zduński Łańcuch, jest on wyjątkowy i naprawdę zduński! A to dzięki temu, że każde jego ogniwko posiada Wasze imiona! Pierwsze ogniwo zduńskiego łańcucha podpisał Pan Wójt ;) O animacje dla dzieci zadbali Państwo Górczyńscy – malowanie twarzy i cuda z balonów to ich specjalność ;)
Do Zdun przyjechał Święty Mikołaj, który wraz z pomocnikami rozdawał słodkie paczki ;) W naszej gminie są tylko grzeczne dzieci ;)

A na koniec… odpalenie Pierwszej Choinki Gminnej, która zmieniła krajobraz Zdun… ;)

ZDJĘCIA Z I CHOINKI GMINNEJ ZNAJDZIECIE NA NASZYM FB (KLIK TUTAJ)


Naszą inicjatywę wsparli:
1. Sklep BIS Mieczysław Kurek, Sklep KASIA Katarzyna Kurek, Sklep OLA Aleksandra Kurek
2. Catering Aneta Grzegory, Złaków Borowy
3. Firma MC Czesław Majchrzak, Zduny
4. EKO-FOL Piotr Fijałkowski, Rząśno
5. J.M.Express Bogdan Kurczak, Zduny
6. Kwiaciarnia, Halina Wiankowska, Zduny
7. P.H.U. Grzegorz Grzegory, PSB Mrówka Zduny
8. Agro Hurt Barbara Pokora, Zduny
9. Pizzeria Juliano, Sklep Julek Julian Gajda, Zduny
10. Lecznica dla zwierząt Jerzy Wolski, Zduny
11. Lecznica Weterynaryjna – Henryk Golan, Paweł Gasik, Andrzej Kubica, Zduny
12. Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej o/Zduny
13. Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Zdunach
14. Firma Gajek, Materiały budowlane – Bąków Górny
15. Zbigniew Strasenburg
16. Firma Lamela, Łowicz
17. Firma Partners, Łowicz
18. Mydlarnia, Łowicz
19. oraz Anonimowy Darczyńca

Dziękujemy!

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 09.12.2019

Dokument oglądany razy: 692
« inne aktualności