RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Lokomotywą po wiedzę

19.04.2018

"Lokomotywą po wiedzę” - warsztaty na Politechnice Łódzkiej.

Od lutego br. dzieci z kl. IV SP w Bąkowie Górnym uczestniczą w projekcie Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, którego beneficjentem jest min. nasz DK.

17 kwietnia 2018 r. w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej odbyły się ostatnie już wyjazdowe warsztaty, które poprowadziła architekt - dr Joanna Matuszewska. Po krótkiej prezentacji mówiącej o architekturze jako sztuce kształtowania przestrzeni, informacjach na temat co tę przestrzeń tworzy, jakim iluzjom optycznym ulega nasz wzrok i mózg, jak za pomocą trików można uzyskać efekt głębi i przestrzeni odbyła się część warsztatowa.

Dzieci, pracując w kilkuosobowych zespołach, tworzyły elementy przydatne do scenografii przygotowywanego przedstawienia.

Na koniec, niejako zwieńczeniem wszystkich wyjazdów do Łodzi była, oczywiście, wizyta w tak lubianej przez dzieci jadłodajni ;)


Ostatnie stacjonarne warsztaty edukacyjne dot. degradacji Ziemi, zmniejszających się zapasów wody, zanikania niektórych gatunków roślin i zwierząt oraz wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi już jutro w Szkole Podstawowej w Bąkowie Górnym.

Więcej zdjęć z warsztatów na naszym facebooku :)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.04.2018

Dokument oglądany razy: 296
« inne aktualności