RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Lokomotywą po wiedzę

25.04.2018

 „Lokomotywą po wiedzę” - wszystkie warsztaty edukacyjne zaliczone!

Piąty, ostatni już warsztat edukacyjny w projekcie „Lokomotywą po wiedzę” odbył się 20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bąkowie Górnym, która realizuje go wspólnie z DK w Zdunach. Spotkanie poświęcone było idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska.

Prowadzący - Dariusz Matusiak (twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, współtwórca Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i zespołu redakcyjnego miesięcznika "Dzikie Życie") z Ośrodka Twórczych Działań Edukacyjnych w Rokicinach zwrócił uwagę dzieciom na fakt degradacji Ziemi, szczególnie na problem zmniejszających się zapasów wody, zanikania niektórych gatunków roślin i zwierząt oraz wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi. Jego prelekcja poparta była tematyczną scenką teatralną, krótkimi filmikami i teledyskami ekologicznymi autorstwa bardzo młodych osób zaangażowanych w działania proekologiczne.

A teraz czas na dopracowanie kostiumów, scenografii, piosenek, gry aktorskiej naszego „zielonego” spektaklu oraz nagranie go, które poddane zostanie ocenie organizatora projektu - Łódzkiego Domu Kultury.

Podsumowanie wszystkich działań w projekcie „Lokomotywą po wiedzę” – edycja wiosna 2018 zaplanowane jest na 9 czerwca 2018 r.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 25.04.2018

Dokument oglądany razy: 326
« inne aktualności