RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Podsumowanie akcji bibliotecznych

05.06.2018

Wczoraj (04.06.) w naszym DK odbyło się podsumowanie dwóch akcji bibliotecznych: Czytelniczek oraz Poczytelniczek. Kierowane są one do uczniów z klas 0 i I (Czytelniczek) oraz z klas II i III (Poczytelniczek) ze szkól podstawowych z terenu gminy Zduny. Głównym założeniem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcanie ich do aktywnego udziału w życiu biblioteki.

W tegorocznym podsumowaniu akcji znalazło się coś zarówno dla dzieci jak i dla rodziców!

„Nauka przez zabawę – książki aktywizujące” – dla dzieci zorganizowaliśmy spotkanie z p. Agnieszką Myszkowską – ilustratorką książek, która na początek opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a następnie pokazała stronę praktyczną zawodu ilustratora! :)

Uczestnicy warsztatów samodzielnie stworzyli ilustracje by na koniec wspólnie stworzyć z nich jedną spójną pracę! Była to propozycja zabawy pochodząca z książki p. Myszkowskiej pt. Felek Maziuga i jego bazgroły. Zachęcamy do zapoznania się z tą oraz innymi pozycjami autorstwa naszego Gościa – znajdziecie tam ciekawe pomysły na to jak jeszcze bardziej pobudzić kreatywność dzieci! 


„Jak być dobrym rodzicem” - podczas gdy dzieci tworzyły swoje prace w innej części naszej Biblioteki odbywało się ciekawe spotkanie zorganizowane dla rodziców, które prowadziła p. Anna Zakrzewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Głównym tematem były emocje dzieci i rodziców - te dobre i te złe – jak je wykorzystywać i jak sobie z nimi radzić.

Po spotkaniach przyszedł czas na wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych uczestników akcji. Wczoraj rozliczyliśmy nasze Indeksy Czytelniczków oraz Poczytelniczków (o tym, na jakich zasadach „działały” indeksy przeczytacie m.in. tutaj KLIK). Poziom był bardzo wyrównany! Było dużo wizyt w Bibliotece, dużo zebranych pieczątek podczas spotkań w ramach Przygody z książką i jeszcze więcej przeczytanych książek! :)

Dla wszystkich biorących udział w akcjach przygotowano biblioteczne upominki, natomiast najbardziej aktywni otrzymali książki oraz karty prezentowe do wykorzystania w salonach EMPIK.

Więcej zdjęć na naszym facebooku (KLIK)

Pamiętajmy – dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli!

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 05.06.2018

Dokument oglądany razy: 528
« inne aktualności