RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Niedzielny Piknik Rodzinny

19.07.2018

 Niedzielny Piknik Rodzinny, Boisko SKS „Astra” Zduny, 15.07.2018r.


Wakacje to czas imprez plenerowych, na których mogą się bawić całe rodziny i właśnie w takiej imprezie, czyli Niedzielnym Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym 15 lipca na boisku SKS „Astra” Zduny, mogli wziąć udział mieszkańcy naszej gminy i pozostali goście. Co prawda pogoda nas nie rozpieszczała, ale grunt to się nie poddawać :)

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00, a jej oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Zduny Jarosław Kwiatkowski. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta z Góry św. Małgorzaty.

O 15.00 reprezentacje 16 wsi z terenu gminy (Bąkowa Dolnego, Bąkowa Górnego, Bogorii Dolnej, Bogorii Górnej, Jackowic, Łaźnik, Maurzyc, Nowego Złakowa, Retek, Strugienic, Urzecza, Wierznowic, Wiskienicy Dolnej, Wiskienicy Górnej, Złakowa Borowego, Złakowa Kościelnego) stanęły w szranki w ramach Turnieju Wsi, składającego się z trzech konkurencji sprawnościowych: dla dzieci – „Celujący Jaś” (rzucanie piłkami do celu), dla pań – „Praczka Frania” (wieszanie prania na czas) i dla panów – „Byczy Chłop” (zmagania z bykiem rodeo).

Niestety ostatniej konkurencji nie udało się przeprowadzić do końca, gdyż na krótko przed zakończeniem Turnieju pojawił się przez nikogo nieproszony deszcz, ale i tak zabawa była przednia.

Kolejnym punktem programu były występy Wokalnego Zespołu Seniorów „Wrzos” i Okazjonalnego Zespołu Gimnazjalistów „Zdunioki”.

O 17.30 na scenie pojawił się zespół wokalno-taneczny „Maraquja”, który swoim występem pełnym żywiołowych układów choreograficznych, barwnych strojów i porywającej do tańca muzyki rozgonił deszczowe chmury i zaczął gromadzić pod sceną coraz większą publiczność.

Po półtoragodzinnym występie przyszedł czas na najbardziej kulminacyjny punkt imprezy, czyli ogłoszenie wyników Turnieju Wsi i rozlosowanie nagród głównych w cieszących się, jak co roku, ogromnym zainteresowaniem Loteriach Fantowych – Kolorowej i Festynowej. Ze względu na to, że Turnieju nie udało się przeprowadzić do końca jury zadecydowało, iż wszystkie wsie biorące w nim udział dostaną jednakowe nagrody.

Od godziny 20.00 na boisku „Astry” królowała już tylko muzyka taneczna. Mieszkańcy bawili się z zespołem Cosmo do późnych godzin nocnych.


Przez cały czas trwania imprezy jej uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z wesołego miasteczka, przejażdżek konnych, malowania twarzy. Chętnie odwiedzane było stoisko z potrawami regionalnymi, które przygotowało KGW Zdunianki. Dodatkową atrakcją była również degustacja dań z dziczyzny, którymi częstowało Koło Łowieckie „Księżak”.


Niedzielny Piknik Rodzinny został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.”


Podsumowując – zaklinanie deszczu nie udało się, ale Piknik jak najbardziej, dlatego chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i nie tylko…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku (obszerna galeria na naszym fb Klik tutaj). Jednocześnie informujemy, że Niedzielny Piknik Rodzinny był wydarzeniem publicznym, udział w nim był dobrowolny i jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku na stronie internetowej i facebooku Biblioteki Publicznej i Domu kultury Gminy Zduny.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.07.2018

Dokument oglądany razy: 599
« inne aktualności