RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Mało nas do pieczenia chleba

14.08.2018

      Wakacje… ciągle są wakacje… U nas też… W związku z tym krok po kroku realizujemy nasz wakacyjny program. W ubiegłym tygodniu, wraz z Wodzirejem Arkiem, odwiedziliśmy poszczególne wsie naszej gminy (7.08 SP w Bąkowie Górnym i Dom Ludowy w Wiskienicy Górnej, 8.08. – Domy Ludowe w Łaźnikach i Złakowie Borowym, 9.08. – Dom Ludowy w Strugienicach i DK w Zdunach), by zaproponować dzieciom program „Mało nas do pieczenia chleba – czyli stare i nowe zabawy kreatywne”, realizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego (poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność). Część dofinansowania została przeznaczona na zakup sprzętu nagłaśniającego, wykorzystywanego podczas zajęć i przekazanego do domów ludowych.
      Do pieczenia chleba wcale nie było nas mało, gdyż w każdym spotkaniu z animatorem brała udział kilkudziesięcioosobowa grupa. Łącznie z oferty skorzystało blisko 300 dzieci. Współpracujący z nami, już nie po raz pierwszy, Wodzirej Arek stanął jak zwykle na wysokości zadania i zapewnił uczestnikom świetna zabawę – były wyścigi ślimaków i wyścigi w workach, zabawy z chustą klanza, kolorowymi tunelami i hoola-hopem, tańce animacyjne, pokaz wielkich baniek mydlanych i wiele innych, a wszystko to przy skocznej muzyce i salwach śmiechu zadowolonych dzieci.
     Podsumowując wakacyjny program bardzo chcielibyśmy podziękować, za jak zwykle nieocenioną współpracę, Kołom Gospodyń Wiejskich, których przedstawicielki zajęły się odpowiednim przygotowaniem miejsc do przeprowadzenia zajęć i zorganizowaniem słodkiego poczęstunku.

Więcej zdjęć na naszym fb. Zapraszamy do oglądania :) 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 14.08.2018

Dokument oglądany razy: 326
« inne aktualności