RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Moje spotkanie z Herbertem...

17.10.2018

 Sejm RP ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najświetniejszych poetów polskich drugiej połowy XX wieku.

Moje spotkanie z Herbertem – życie i poezja

16 października 2018 w naszym Domu Kultury odbyło się spotkanie z Tomaszem Jastrunem – poetą, prozaikiem, eseistą, reporterem i krytykiem literackim.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy naszej Bibliotece.

Publiczność zgromadzona na sali wysłuchała ciekawych, pełnych anegdot opowieści Tomasza Jastruna o Zbigniewie Herbercie. Nasz wczorajszy gość znał osobiście Herberta, który przyjaźnił się z jego rodzicami. Jastrun opowiadał o swoich spotkaniach z poetą, o jego życiu, wierszach i esejach...Zachęcał również zduńską publiczność do zadawania pytań na które chętnie odpowiadał. Na koniec spotkania podpisywał również książki, my również otrzymaliśmy dedykacje na naszych bibliotecznych egzemplarzach książek! Zachęcamy do wypożyczania! 

Więcej zdjęć ze spotkania z Tomaszem Jastrunem znajdziecie na naszym facebooku

***

Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureat Nagrody Fundacji Roberta Gravesa, Nagrody Fundacji Kościelskich, nagrody Kulturalnej NSZZ "Solidarności" za twórczość z okresu stanu wojennego, nagrody Dziennikarzy Niezależnych im. A. Słonimskiego oraz nagrody literackiej paryskiej "Kultury". Kawaler Orderu Odrodzenia Polski (2008).

Zachęcamy do zapoznania się z biografią oraz twórczością Tomasza Jastruna! Zajrzyjcie na tę stronę www.culture.pl/

Zachęcamy również do odwiedzenia strony Biblioteki Narodowej www.bn.org.pl, gdzie znajdziecie info o Herbercie oraz o Roku Zbigniewa Herberta.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 17.10.2018

Dokument oglądany razy: 422
« inne aktualności