RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

II Gminny Przegląd Piosenki Tra, la, la

26.10.2018

W tym tygodniu gościliśmy u nas rozśpiewane dzieciaki z terenu naszej gminy na Przeglądzie Piosenki Tra, la, la. Uczestnicy to głównie uczniowie delegowani przez Szkołę Podstawową w Nowych Zdunach, ale były też zgłoszenia indywidualne. Łącznie na naszej scenie wystąpiło 17 podmiotów wykonawczych (solistów i zespołów) w bardzo różnorodnym repertuarze, nie zabrakło utworów patriotycznych wybranych przez wykonawców w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestników, którzy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie Marta Czerwińska, Jan Rosa, Katarzyna Brzezińska i przyznało następujące nagrody:

Kl. 0-III
I miejsce ex aequo Zofia Wojtysiak w piosence „Jestem Polakiem”, której na akordeonie akompaniował Szymon Mońka i Patrycja Balik w piosence „Mrówka w kąpielówkach”.
III miejsce Maria Kunka w piosence „Oto ja”.

Kl. IV-VI
II miejsce ex aequo Tatiana Zarychta w piosence „Jesienny kujawiaczek” i Dominik Koza w piosence „Stokrotka” .
III miejsce duet: Wiktoria Dzik i Michalina Kubica w piosence „Zawsze tam, gdzie ty”.

Kl. VII – VIII
I miejsce Magdalena Ciąpała w piosence „Dziewczyna z granatem”.

Laureaci dostali nagrody rzeczowe, karty prezentowe do zrealizowania w salonach empik oraz bilety na spektakl „Nędznicy” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział (gadżety gminne, maskotki i słodycze).
Wszystkim młodym wokalistom gratulujemy i zapraszamy również do udziału w IV Regionalnym Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej, o którym informacje już tuż tuż…

więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 26.10.2018

Dokument oglądany razy: 322
« inne aktualności