RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Spotkanie autorskie

19.11.2018

W czwartek (15.11.2018 r.) w naszym Domu Kultury odbyło się spotkanie z Panem Zbigniewem Kołbą – fizjoterapeutą, autorem książek „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” oraz „Krioterapia. To warto wiedzieć”.

W pierwszej części spotkania, na które zaproszono uczniów z klas IV i V ze Szkół Podstawowych w Bąkowie Górnym i Nowych Zdunach, autor skupił się na ukazaniu roli czytania w poznawaniu otoczenia. Nawiązując do motta "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy" zamieszczonego w książce pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” autor zachęcał dzieci do czytania książek, zgłębiania zawartej w nich wiedzy i dawał wskazówki, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił także uwagę, jak ważną rolę w prawidłowym rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu.


Na kolejne spotkanie, tym razem o krioterapii, przybyli dorośli mieszkańcy Gminy. Zbigniew Kołba omówił korzyści, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej i ogólnoustrojowej. Poruszył także temat hartowania organizmu. Autor przekazał zgromadzonym praktyczne uwagi np. jak wyleczyć zimne stopy i dłonie oraz jakie ćwiczenia z medycyny chińskiej związane z oddychaniem są dobrym sposobem na wyjście z bezsenności.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu (Kliknij TUTAJ)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.11.2018

Dokument oglądany razy: 433
« inne aktualności