RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

IV Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej

03.12.2018

30 listopada / 2 grudnia odbył się IV Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej Zduny 2018. Konkurs piosenki jest przez nas organizowany nieprzerwanie od 1999 roku. Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał swoją formułę, rozwijał się, ale niezmiennie był jedynym tego typu wydarzeniem w powiecie łowickim. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Wójt Gminy Zduny.

Festiwal kierowany był do solistów, mogli w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani bez względu na wiek z terenu powiatu łowickiego i ościennych. W piątkowych przesłuchaniach wzięło udział 91 osób, które swoje umiejętności wokalne prezentowały w czterech kategoriach wiekowych: kategoria I – 6-9 lat (24 uczestników), kategoria II – 10-12 lat (32 uczestników), kategoria III - 13-15 lat (25 uczestników), kategoria IV – powyżej 16 lat (10 uczestników).

Solistów oceniała komisja konkursowa w składzie:
Małgorzata Musiałowska
- absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Teorii Muzyki i Kompozycji, a także Studium wychowania muzycznego Carla Orffa w Warszawie. Od dzieciństwa związana z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Kutnie. W latach 1995-2004 pełniła funkcję Wicedyrektora Szkoły, od 2004 roku do chwili obecnej jest jej Dyrektorem. Poza obowiązkami zawodowymi jej pasją jest opracowywanie i aranżowanie utworów na różne składy instrumentalne oraz chór.

Marta Wilk
- absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą. Z powodzeniem (liczne nagrody na festiwalach i w konkursach) odnajdowała się także w repertuarze musicalowym oraz piosence poetyckiej. Obecnie zajmuje się wyłącznie muzyką rozrywkową; od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu. Jest pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kutnie w klasie wokalistyki jazzowej, a także wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi.

Marta Czerwińska
- absolwentka Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej w klasie fletu poprzecznego. Od wielu lat nauczyciel muzyki w szkołach różnego typu oraz doświadczony instruktor wokalny w placówkach kultury. Kocha, lubi i rozumie dzieci i młodzież, a szczególnie wspiera osoby uzdolnione wokalnie. Zaprzyjaźniona z DK w Zdunach; w październiku br. przewodniczyła komisji II Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej Tra, la, la…

Po przesłuchaniu każdej kategorii jury podawało listę laureatów (bez uwzględniania przyznanych miejsc). Każdy z uczestników otrzymywał od Biblioteki pamiątkowe upominki.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji Festiwalu była Andrzejkowa Fotobudka. Pamiątkowe zdjęcie dla każdego ;)

W niedzielę 2 grudnia odbyła się gala, czyli druga część festiwalu, którą poprowadziła Marta Czerwińska. Galę otworzył występ gościa specjalnego – Marty Wilk. Następnie licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać prezentacji części nagrodzonych osób, zabrzmiały m.in. utwory: Na ramieniu wróżka, Bo tak czasem, Kolorowy wiatr, Wariatka tańczy… W tym roku nie mogło zabrakło również bloku patriotycznego – wysłuchaliśmy takich utworów jak Rozkwitały pąki białych róż, Przybyli ułani pod okienko oraz Bogurodzicy.

Po koncercie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment, czyli szczegółowe ogłoszenie wyników. Werdykt jury przedstawiła Marta Czerwińska, a nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy Zduny – Wiesław Dałek oraz Marta Wilk.


Wyniki IV Regionalnego Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej Zduny 2018 podajemy w poprzednim poście. KLIIKNIJCIE TUTAJ

Laureaci otrzymali karty prezentowe do wykorzystania w salonach EMPIK oraz na stronie empik.com, nagrody finansowe i słodycze.

Główny ciężar finansowy IV RFPP poniósł Samorząd Gminy Zduny. Wsparcia finansowego udzielił Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej o/Zduny.

WIĘCEJ ZDJĘĆ JUŻ NIEBAWEN NA NASZYM FACEBOOKOWYM PROFILU ;)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 03.12.2018

Dokument oglądany razy: 352
« inne aktualności