RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 18.09.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości

XI Festyn Gminny

18.07.2012

     W niedzielę 15 lipca odbył się Festyn Rekreacyjno – rozrywkowy. Na boisku LZS „Astra” Zduny mieszkańcy gminy i inni goście mogli bawić się już po raz jedenasty. Impreza jak co roku okazała się dużym sukcesem, a wszystkie atrakcje zamieszczone w programie zostały zrealizowane. 
     Festyn rozpoczął się o godz. 14.30 występem Ludowego Zespołu Dziecięcego z Bobrownik – „Krzewina”, następnie oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Zduny – Jarosław Kwiatkowski. Krótko po godzinie 15.00 miał miejsce jeden z ważniejszych punktów Festynu, czyli Turniej Wsi. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogli zmagać się w ten sposób już po raz trzeci. Do tegorocznego Turnieju zgłosiło się 13 wsi: Bąków Dolny, Bogoria Dolna, Bogoria Górna, Jackowice, Maurzyce, Nowy Złaków, Retki, Strugienice, Wierznowice, Urzecze, Zduny, Złaków Borowy i Złaków Kościelny. Warunkiem udziału w konkursie było dostarczenie do Organizatora puszek aluminiowych (akcja „Wkręć się w to” – zbiórka surowców wtórnych na cele charytatywne) oraz antyramy przedstawiającej daną miejscowość, w ramach konkursu „Moja wieś wizytówką gminy”. Prace zostały ocenione przez jury i stanowiły składową ogólnej punktacji zdobytej podczas Turnieju. 
    W dniu Festynu wsie zmagały się w konkurencjach sprawnościowych: „Kot bez buta” (dla dzieci), „Bajka o kowalu i złotej puszce” (dla panów), „Chory Kopciuszek” (dla pań). W każdej z konkurencji rywalizowały miedzy sobą pięcioosobowe zespoły, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Kopczyńska – przewodnicząca, Maria Kubica, Jolanta Perzyna i Zbigniew Bończak. Wszystkie drużyny walczyły z dużym zaangażowaniem, gdyż stawka była wysoka – samorząd gminy na łączną pulę nagród przeznaczył 14 000 zł. Ogłoszenie wyników Turnieju miało miejsce po godzinie 19.00. Nagrody przedstawicielom wsi wręczyli Przewodnicząca Komisji i Wójt. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły dwie wsie: Bogoria Górna i Jackowice, każda z nich otrzymała nagrodę w wysokości 1400 zł, na trzecim miejscu uplasował się Złaków Kościelny wygrywając 1200 zł, natomiast pozostałe wsie otrzymały nagrody za udział w wysokości 1000zł. Po wręczeniu nagród turniejowych miał miejsce Wielki Finał Loterii Fantowej, która w tym roku była również połączona z akcją „Wkręć się w to”, los (który potem brał udział w losowaniu nagród głównych) można było nabyć za dwadzieścia plastikowych nakrętek. Prowadzeniem loterii zajmowały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz przedstawiciele „Stowarzyszenia Młodzi Demokraci”. Zainteresowanie loterią było ogromne, wszystkie losy zostały rozprowadzone w niecałe dwie godziny. Niezwykle emocjonujące było także losowanie nagród głównych, jak zwykle bardzo atrakcyjnych. W tym roku nagrodą główną była betoniarka ufundowana przez firmę F.P.H.U. Grzegorz Grzegory, a wygrał ją p. Krystian Koza z Retek.
     Loteria i Turniej to nie jedyne atrakcje imprezy, jak zwykle został przygotowany bogaty blok estradowy. O godzinie 16.00 wystapiła Kapela Ludowa Stefana Wyczyńskiego z Lubczy, godzinę później na festynowej scenie zaprezentowała się aktorska para Katarzyna i Cezary Żak, ich kabaretowy program przeplatanymi znanymi przebojami muzycznymi spotkał się z dużym aplauzem i rozbawił zduńską publiczność. 
   Na gminnym festynie nie mogło zabraknąć również rodzimych artystów: swoje umiejętności wokalne zaprezentował Zespół Seniorów „Wrzos” oraz Martyna Lisiewska i Martyna Kolasiewicz, natomiast tanecznie wykazała się grupa „Funky Dreams”. 
     O godzinie 20.00 na scenie pojawił się zespół „Wędrowne Gitary”, który mimo chwilowego załamania pogody porwał do tańca zduńską publiczność w rytm przebojów kultowej grupy Czerwone Gitary. Po półtora godzinnym koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Maliku z Łowicza, która była ostatnim punktem festynowych atrakcji. Zabawa zakończyła się zgodnie z planem o godzinie 1.00. 
     Oprócz atrakcji zawartych w programie uczestnicy Festynu, przez cały czas trwania imprezy mogli korzystać z takich „przyjemności” jak wesołe miasteczko, mała gastronomia, przejażdżka na kucyku, malowanie twarzy itp.
 

Zdjecia z Festynu do obejrzenia w galerii.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 18.07.2012

Dokument oglądany razy: 1939
« inne aktualności