RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 25.10.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości.

Dom Kultury na Kółkach

24.08.2012

      W środę 22 sierpnia wraz z ponad 40-osobową grupą dzieci i młodzieży odwiedziliśmy ZooSafari w Borysewie – wyjątkowe miejsce w gminie Poddębice, gdzie na powierzchni 22 ha zgromadzono ponad 300 zwierząt reprezentujących 70 gatunków z 5 kontynetów.

     Wycieczka to kolejny punkt wakacyjnej oferty „Dom Kultury na Kółkach”, który podobnie jak zajęcia z cyklu „Akademia Cyrkowa” spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.

     W Borysewie na uczestników czekało wiele atrakcji. Oprócz podziwiania najróżniejszych gatunków zwierząt dzieci mogły pojeździć na kucyku szetlandzkim, a w specjalnie przygotowanym minizoo bawić się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi…
W Figlarni znajdującej się w Kompleksie Namiotów Sferycznych mogły szaleć na zjeżdżalniach , trampolinach itp., natomiast podczas zajęć edukacyjnych mogły zobaczyć poroża, jaja strusie, węże.

     Wszystkie atrakcje z jakich korzystali uczestnicy były dla nich bezpłatne. Wśród wycieczkowiczów znalazł się Igor Podleśny z siostrą Klaudią, zaproszony przez nas w ramach partnerstwa ze Stowarzyszeniem „MD” w Łowiczu, które jest koordynatorem akcji „Wkręć się w to” polegającej na zbieraniu surowców wtórnych na rzecz chorego na stwardnienie guzowate Igorka.

     Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, uczestnicy byli zachwyceni, a my mamy nadzieję, że podobnie będzie 28 sierpnia, kiedy to po raz drugi odwiedzimy Borysew.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w galerii.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 24.08.2012

Dokument oglądany razy: 1507
« inne aktualności