RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Ferie zimowe 2020

29.01.2020

Uczniowie wrócili do szkoły, pora na krótkie podsumowanie dwóch feryjnych tygodni, które spędziliście z Biblioteką Publiczną i Domem Kultury Gminy Zduny! Dziękujemy Wam baaardzo za takie duże zainteresowanie ofertą, którą dla Was przygotowaliśmy!

Pierwsza feryjna atrakcja! Zostaliśmy zaczarowani i oczarowani! Znikające chusty, ucieczka z kajdanek czy lewitująca kula... i to tylko część tego zobaczyliśmy w Kinie Fenix! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Dzień drugi ferii = dzień pyszny ferii! 14.01 w naszym DK odbyły się warsztaty kulinarne podczas których, pod czujnym okiem Pań z KGW Retro-Xężanki, dzieci wypiekały pizzę oraz kruche, maszynkowe ciasteczka! Palce lizać!!! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Wybraliśmy się też na wycieczkę do ZOO w Płocku! Ale spójrzcie tylko na zdjęcia! to nie była taka sobie zwykła wizyta! ;) Braliśmy udział w żywej lekcji przyrody, podczas której doświadczyliśmy bliskich spotkań ze zwierzętami! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Powiedzcie nam - czy to jeszcze Zduny czy to już Indiańska Wioska??? (Więcej zdjęć TUTAJ)

Zimowy Plac Zabaw na Hali Sportowej po raz trzeci w Zdunach! Zabawa w najlepsze! (Więcej zdjęć TUTAJ)

W sobotę miłośnicy gry w szachy spotkali się na XV Powiatowych Mistrzostwach w Szachach Fischera. Organizatorem spotkania był UKS GOK Zduny :) (Więcej zdjęć TUTAJ)

Drugi tydzień feryjnej działalności Biblioteki rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi Zaczarowany papier. Uczestnicy pod czujnym okiem Pań ze Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny stworzyli papierowe upominki, które śmiało mogły być wręczone w tych dwóch ważnych dniach :) Oczywiście mowa o Dniu Babci i Dniu Dziadka ;) nie ma cenniejszego prezentu niż ten wykonany własnoręcznie i podarowany prosto z serca! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Mam te moc, mam te mooooc! Ferie mogą trwać przez cały rooook! Tak to leciało? :D Czy Wy też macie wrażenie, że te ferie miały zdecydowanie za szybko? :) Było teatralnie! Któż z Was nie zna Anny, Elzy lub Olafa? Bardzo miło było ich gościć w naszej Bibliotece! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Spójrzcie tylko co działo się w DK! Prawdziwa gratka dla fanów nauk ścisłych! Takie małe eksperymenty :) ...a może to była magia? (Więcej zdjęć TUTAJ)

Rozbiliśmy bank! Co to był za dzień! W Łodzi dzisiaj bez dwóch zdań rządziła wycieczka ze Zdun! a było komu rządzić - ekipa 90 osób! WOW! Najpierw kino a później Zabawa Parki i.... zobaczcie sami na zdjęciach! (Więcej zdjęć TUTAJ)

Wybraliśmy się też do Muzeum w Łowiczu. Był to niezwykły wyjazd taki z typu tych wyjazdów, które bardzo lubimy! (Tak właściwie to lubimy wszystkie nasze wyjazdy, ot taka skromność:-) Nieodłącznym elementem tego kim jesteśmy i jacy jesteśmy jest to skąd pochodzimy. Uczestnicy naszej wycieczki mieli okazję bliżej poznać symbol naszej kultury - kultury Księżaków Łowickich - czyli pasiasty strój ludowy. (Więcej zdjęć TUTAJ)

Znowu rozbiliśmy bank!!! Lepszego zakończenia ferii zimowych nie mogliśmy sobie wymarzyć! cóż to był za bal! Dziękujemy Wam za tak liczną obecność! Na liście ponad 100 osób! Były tańce, zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie buzi, rozbiliśmy wspólnymi siłami piniatę, wybraliśmy Królową i Króla balu, zatańczyliśmy pięknie poloneza! Ponad 3 godziny fantastycznej zabawy! (Więcej zdjęć TUTAJ i TUTAJ)

JESZCZE RAZ - WIELKIE DZIĘKI! :)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 29.01.2020

Dokument oglądany razy: 368
« inne aktualności