RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Gminny Dzień Kobiet

09.03.2020

 W sobotę, 7 marca, w naszym Dom Kultury odbył się koncert „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu Łowickiego Odeonu. Był on dedykowany wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia była muzyka, życzenia, kwiaty oraz słodki tort.

Zgromadzeni na Sali mogli wysłuchać pięknych wiązanek instrumentalnych w oparciu o francuską i włoską muzykę klasyczną. Wysłuchaliśmy takich utworów jak m.in. Usta milczą, dusza śpiewa – aria z operetki pt. Wesoła Wdówka, Piosenki o walcu „Domino” – z repertuaru Kabaretu Straszych Panów, czy Padam…Padam – z repertuaru Edith Piaf.
Każda z uczestniczek koncertu otrzymała śpiewniki z tekstami wybranych utworów aby wspólnie z Zespołem móc śpiewać piosenki.

By tradycji stało się zadość, jak co roku Wójt Gminy Zduny oraz Przewodniczący Rady Gminy Zduny, w towarzystwie druhów z OSP ubranych w galowe mundury, złożyli wszystkim Paniom życzenia i wręczyli kwiaty. Oprócz kwiatów dla Pań przygotowana została również słodka niespodzianka w postaci pysznego tortu! ;) 

(dwa ostatnie zdjęcia - fot. lowiczanin.info)

Pamiętajmy, Dzień Kobiet możemy mieć codziennie! ;-) Aby tak było wystarczą nam małe przyjemności – my np. proponujemy wieczór z dobrą książką wypożyczoną w naszej Bibliotece! :)


Łowicki Odeon to zespół, który niedawno powstał z inicjatywy Eugeniusza Strycharskiego przy Łowickim Towarzystwie Muzycznym im. Mikołaja Zieleńskiego. Zespół powstał w ubiegłym roku, a zadebiutował 1 października podczas inauguracji roku akademickiego Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 09.03.2020

Dokument oglądany razy: 443
« inne aktualności