RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 30.11.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości

ŚWIĘTO JESIENI

12.11.2012

     W niedzielę 11 listopada na sali widowiskowej DK odbyło się 

Święto Jesieni.

      W tym roku miało inny charakter i stanowiło połączenie organizowanej przez nas od lat imprezy i obchodów Święta Niepodległości. Rozpoczęło się o godz. 14.30 patriotycznym występem Wokalnego Zespołu Seniorów „Wrzos”. Następnie, zgodnie z tradycją, ogłoszone zostały wyniki jesiennych konkursów (plastyczny: „Polska Jesień” i fotograficzny „Pamiętamy! Jesienna zaduma”). Nagrody i wyróżnienia wręczył Wójt Gminy Zduny – Jarosław Kwiatkowski. Upominki w postaci książek „Polska to jest wielka rzecz…” otrzymały również osoby z publiczności.
     Po nagrodach przyszedł czas na kolejną prezentację muzyczną – patriotyczne utwory na skrzypcach zagrała Martyna Kolasiewicz.

     Około godziny 15.00 rozpoczął się główny punkt uroczystości – koncert Pawła Orkisza z zespołem.

Paweł Orkisz to krakowski poeta i bard, autor nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych. Od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia- głównie własne - pieśni największych bardów naszych czasów. Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego.
Jest autorem wszechstronnym; napisał przepiękne ballady kolędowe i mądre pieśni patriotyczne. Przy pomocy słów i dźwięków maluje pogodne nastroje, opowiada o miłości, nadziei, o Polsce…

Na naszej scenie wystąpił z programem „Opowiem Wam o Polsce”, który składa się z czterech krótkich bloków:
- autorskie pieśni o współczesnej Polsce;
- dom w balladach folkowych;
- dom i rodzina w moich pieśniach;
- Piłsudski i nadzieja w moich pieśniach.

Impreza zakończyła się o godzinie 16.30 i co nas bardzo cieszy spotkała się z zainteresowaniem zduńskiej publiczności, mimo że w tym roku zaproponowaliśmy coś zupełnie innego – nastrojowego, skłaniającego do refleksji…

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w galerii.
 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 12.11.2012

Dokument oglądany razy: 1544
« inne aktualności