RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 17.01.2012 z powodu:
Odbyło się.

"ŚWIĘTO JESIENI" już za nami.

10.11.2011


      W niedzielę 6 listopada 2011r. w Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny odbyła się coroczna impreza pn. „Święto Jesieni”, w tym roku dodatkowo zatytułowana „FRANCJA-ELEGANCJA”.


      Impreza rozpoczęła się o godz. 14.30, jak zwykle bardzo widowiskowym, występem grupy tanecznej „Funky Dreams”. Po ich popisie wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor BP i DK – p. Halina Anyszka. 

      Bardzo ważnym punktem tegorocznego święta było uhonorowanie zespołu „Funky Dreams”, który 22 października wywalczył III miejsce (w swojej kategorii wiekowej) podczas ogólnopolskiego przeglądu „Taneczne Wiktorie" Głowno 2011. Dyrektor DK oraz Przewodniczący Rady Gminy Zduny – p. Zbigniew Bończak, przekazali instruktorom i     tancerzom zdobyte podczas konkursu nagrody.

      Następnie przyszedł czas na występ wokalnego zespołu seniorów „Wrzos”, który zaprezentował się we francusko-jesiennym repertuarze.

      Po ich wykonaniu na scenę zaproszeni zostali uczestnicy konkursów plastycznych: „Jesienna Biżuteria” i „Kapelusze z głów”. Poziom wykonanych prac był na tyle wysoki, że komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Na nagrody składały się paczki z francuskimi akcentami, wręczane przez członkinie komisji: p. Marię Kubicę i p. Agnieszkę Kopczyńską. (Ekspozycję „jesiennych dzieł” można teraz oglądać w bibliotece). 

       Po nagrodach przyszedł czas na „wokalne festiwale” naszej młodzieży. Na scenie, w solowych występach zaprezentowały się Karolina Jaros, Martyna Pińkowska, Martyna Lisiewska. 

       Następnie, aby jeszcze bardziej pokreślić tematykę tegorocznego „Święta Jesieni”, publiczność została poczęstowana ciastkami francuskimi, wykonanymi przez panie z KGW. Wśród widzów, którzy otrzymali ciastko z niespodzianką rozlosowane zostały „francuskie” upominki.

      I wreszcie nadszedł czas na wielki FINAŁ – RECITAL ROBERTA KUDELSKIEGO, aktora i wokalisty, który zachwycił wszystkich wykonaniem najbardziej znanych francuskich piosenek oraz niezapomnianych polskich przebojów.

      Impreza zakończyła się zgodnie z planem około godziny 17.00 i co nas bardzo cieszy spotkała się z dużym aplauzem przybyłej na nią publiczności.  


Zdjęcia z imprezy już wkrótce do obejrzenia w galerii.
 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 10.11.2011

Dokument oglądany razy: 1873
« inne aktualności