RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Z książką na walizkach

10.05.2013

W czwartek 9 maja odbyło się u nas spotkanie z pisarką – Agnieszką Frączek – autorką książki „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”, które zostało zorganizowane w ranach I Łódzkiego Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach – wokół Tuwima”. (Głównymi organizatorami tej akcji są Wydawnictwo Literatura oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.)
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00, wzięli w nim udział uczniowie klas III i IV Szkół Podstawowych w Nowych Zdunach i Bąkowie wraz z nauczycielami (95 osób).
Spotkanie składało się z trzech części, na początku autorka opowiadała o swojej twórczości (przede wszystkim o książce „Rany Julek!”) i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Kolejnym etapem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rany Julek! Za co lubię Juliana Tuwima?”. Agnieszka Frączek wybrała trzy prace (1 nagroda i 2 wyróżnienia) i wręczyła autorom prac nagrody w postaci swoich książek (Marta Galińska – nagroda, Zuzanna Majer – wyróżnienie, Karina Muras - wyróżnienie.) Nagrodzona praca została zabrana przez pisarkę i będzie brała udział w kolejnych etapach konkursu. Podczas ostatniej części spotkania dzieci mogły otrzymać od autorki autograf oraz nabyć jej książki.

Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii.
 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 10.05.2013

Dokument oglądany razy: 953
« inne aktualności