RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Święto Jesieni

19.11.2014

 Święto Jesieni to coroczna impreza, która od wielu lat gości w kalendarzu naszych działań. W tym roku dodatkowo była podsumowaniem projektu „Krajobraz”.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.30 koncertem znanej aktorki Olgi Bończyk, która podczas ponadgodzinnego występu zaśpiewała wiele polskich przebojów. W repertuarze znalazły się jej autorskie piosenki, ale również utwory Kaliny Jędrusik czy Maryli Rodowicz.

Po koncercie przyszedł czas na podsumowania. Na początku publiczność mogła obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą całego projektu, następnie zostały wręczone nagrody w rodzinnym konkursie plastycznym „W ogródku”, a otrzymali je: rodzina Wiechno z Bogorii Górnej, rodzina Piętów z Nowego Złakowa, rodzina Białasów z Nowych Zdun, rodzina Ozimków z Jackowic, Koło Gospodyń Wiejskich z Bogorii Dolnej z rodzinami, Koło Gospodyń Wiejskich z Jackowic z rodzinami. Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Gminy Zduny – p. Zbigniew Bończak oraz z-ca Dyrektora Łódzkiego Domu Kultury – p. Jacek Lewkowski. Na scenę zaproszeni zostali również partnerzy projektu – Muzeum w Łowiczu, p. Jacek Kłos (właściciel dworu w Boczkach), Gminna Rada KGW, Stowarzyszenie Seniorów Gminy Zduny, którzy wspierali nas podczas realizacji poszczególnych działań.

Przedostatnim punktem programu był „tort dla przyjaciół Chełmońskiego” – smakowite torty, którymi poczęstowana została publiczność przygotowały panie z KGW Strugienice, KGW Łaźniki, KGW Złaków Kościelny.

Zwieńczeniem święta Jesieni była wystawa prezentująca obrazy powstałe podczas pleneru „Babie lato”, który odbył się 7 września w Skansenie w Maurzycach.

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w galerii.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.11.2014

Dokument oglądany razy: 918
« inne aktualności