RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 27.02.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości.

Ferie już za nami

16.02.2012

     Tegoroczne ferie zimowe już za nami. Czas zatem na podsumowania.
    Program jaki przygotowaliśmy spotkał się z dużym zainteresowaniem, w związku z czym wszystkie punkty feryjnego planu zostały zrealizowane. Jak co roku dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w siedzibie DK, a były to warsztaty ceramiczne: I spotkanie (02.02. czwartek) – lepienie w glinie, tworzenie małych dzieł sztuki, II spotkanie (09.02 czwartek) – malowanie i szkliwienie wykonanych przedmiotów. Prace powstałe podczas zajęć będzie można oglądać już wkrótce na wystawie umieszczonej w bibliotece. 
    Już tradycyjnie, w pierwszą sobotę ferii odbył się bal kostiumowy dla dzieci, w tym roku prowadzony przez Rafała Mikołajewskiego z Łodzi. Na program imprezy składały się tańce, konkursy, wybory króla i królowej balu, pokazy cyrkowe, słodki poczęstunek. Na Odjazdowym Balu Kostiumowym bawiło się ok. 100 dzieci.
     Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy spektaklem „Śpiąca Królewna” wystawionym przez Studio Teatralne Art-Re z Krakowa (06.02 poniedziałek), A zakończyliśmy zabawą z modelami samochodów zdalnie sterowanych pn. RC LIGA, w trakcie której uczestnicy mogli przejść kurs kierowcy wyścigowego i zdobyć licencję (11.02 sobota).
     W feryjnej ofercie nie mogło zabraknąć wyjazdów. W środę 1 lutego odbyła się wycieczka do Łowicza, na program której składały się: zwiedzanie katedry i wejście na wieżę oraz pokaz iluzji w Kinie Fenix. Wyjazd przeznaczony był dla dzieci w wieku 7-10 lat. Dla starszych skierowany był wyjazd pn. Filmowa Łódź, czyli zwiedzanie Muzeum Fabryki i seans w kinie Cinema City („Kot w butach” w jakości 3D).
      Ponadto dzieci i młodzież mogły codziennie korzystać z biblioteki, czytelni internetowej i odjazdowego kącika zabaw.
           

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 16.02.2012

Dokument oglądany razy: 1552
« inne aktualności