RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Z książką na walizkach po raz trzeci

13.05.2015

      Wydawnictwo „Literatura” już po raz trzeci zorganizowało akcję propagującą czytanie wśród najmłodszych – „Z książką na walizkach”, w tym roku pod hasłem „Na tropie tajemnic”. Akcja odbyła się w ramach III Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.
      Wzorem lat ubiegłych również wzięliśmy w niej udział i z tej okazji gościliśmy w naszych bibliotecznych progach Pawła Wakułę – absolwenta malarstwa i pedagogiki artystycznej, rysownika-humorystę, autora i ilustratora książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III i IV Szkół Podstawowych w Nowych Zdunach i Bąkowie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści autora o jego książkach – „Kajtek i Yetik”, „O czym szumi las”, „Co w trawie piszczy”, „Na tropie sześcioptaka”, „Jagiełło pod prysznicem. Poczet władców Polski”. Dodatkowego kolorytu spotkaniu dodał fakt, że każdą swoją historię Paweł Wakuła ilustrował rysunkiem, wykonywanym na oczach uczestników, na specjalnie przygotowanej do tego celu tablicy.
      Bardzo cieszy duża aktywność uczniów, którzy wielokrotnie udowodnili, że twórczość naszego gościa nie jest im obca, nie zabrakło również pytań do autora, dzieci były ciekawe m.in. kiedy Paweł Wakuła zaczął pisać książki, co jest mu bliższe pisanie, czy jednak rysunek – ilustratorstwo, a nawet czy robi błędy ortograficzne .
      Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Na tropie tajemnic mojego regionu” – pięć osób otrzymało nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, praca Julii Kołaczek ze Szkoły Podstawowej w Bąkowie została zakwalifikowana do II etapu, gdzie nagrodą jest tablet.
      Jak zawsze na tego typu spotkaniach uczestnicy mieli możliwość zakupu książek autora, ze specjalnym wpisem – dedykacją i rysunkiem.
      Paweł Wakuła niewątpliwe zachęcił dzieci do czytania o czym świadczy ilość zakupionych książek oraz wypożyczeń w naszej bibliotece. Oby tak dalej!!!  

  

  

Więcej zdjęć ze spotkania do obejrzenia w galerii.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 13.05.2015

Dokument oglądany razy: 1208
« inne aktualności