RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Święto Jesieni

09.11.2015

 Tegoroczne Święto Jesieni rozpoczęliśmy koncertem Polskiego Zespołu Muzyki i Tańca Cygańskiego „Cztery Struny Skrzypiec”, który prezentuje muzykę romską z całego świata, ale też własne kompozycje. Piękne głosy, muzyka grana na żywo, stroje i niezwykle energetyczny repertuar – wszystko to spotkało się z dużym uznaniem naszej publiczności, o czym świadczą gromkie brawa, bisy i owacja na stojąco.

Po koncercie zachęciliśmy wszystkich uczestników imprezy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Mamy Niepodległą!”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, polegającej na bezpłatnym wysyłaniu kartek pocztowych do bliskich i znajomych z życzeniami z okazji Święta Niepodległości. Kartki zostały rozdane publiczności na zakończenie spotkania – można je było wypełnić i wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki, a my już dzisiaj wysłaliśmy je do adresatów pocztą.

Następnie na scenie pojawiły się dziewczynki uczęszczające na organizowane przez nas zajęcia wokalne, które zaśpiewały piosenki o jesieni.

Ostatnią, ale bardzo emocjonującą (zwłaszcza dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich) częścią Święta Jesieni było podsumowanie Turnieju KGW (który odbył się 21 października) oraz ogłoszenie jego wyników. Na podium znaleźli się:
I miejsce – KGW Wiskienica Górna
II miejsce ex aequo – KGW Bąków Dolny i Urzecze
III miejsce – KGW Wierznowice.
GRATULUJEMY !!!

Więcej zdjęć na naszym fanpage’u – facebook.com/bdkzduny

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 09.11.2015

Dokument oglądany razy: 877
« inne aktualności