RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 19.04.2012 z powodu:
Impreza odbyła się.

Dzień Kobiet

12.03.2012

     W niedzielę 11 marca o godzinie 14.30 odbył się w DK uroczysty koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Dla pań i towarzyszących im panów zagrała

ŁOWICKA ORKIESTRA KAMERALNA

w składzie Bartłomiej Cylka – klarnet, Małgorzata Kubisiak-Wójcik – flet poprzeczny, Dominika Wojciechowska, Weronika Mońka, Sylwia Uczciwek, Anna Ignaczak, Adam Wojciechowski, Magdalena Płacheta, Piotr Okraska – skrzypce , Anna Barańska – altówka, Jolanta Kamińska - Krawczewska – wiolonczela, Bohdan Fudała – kontrabas, Dorota Mazurkiewicz – fortepian. 

Muzykom towarzyszyła

Sylwia Wochowska-Strugińska

– sopran, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi.

     Artyści zaprezentowali się w repertuarze filmowo – musicalowym. Publiczność mogła usłyszeć m.in. Poloneza z filmu „Pan Tadeusz”, Walca z filmu „Trędowata”, tematy muzyczne z filmów „Misja”, „Kobieta i mężczyzna”, „Parasolki z Cherbourga”, „Śniadanie u Tiffaniego”.
      Gra orkiestry i piękny śpiew wokalistki (która wykonała m.in. arie z operetek „Giuditta”, „Wesoła wdówka”, utwory z musicalu „My Fair Lady”) spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Nie obyło się bez bisów i owacji na stojąco. O dużym zainteresowaniu koncertem świadczy też wysoka frekwencja (ok. 150 os. na widowni).

     Ważnym punktem uroczystości były życzenia dla wszystkich pań złożone przez Przewodniczącego Rady Gminy Zduny – p. Zbigniewa Bończaka i Wójta Gminy Zduny – p. Jarosława Kwiatkowskiego. Panie otrzymały również kwiaty wręczone przez strażaków.

Zdjecia z koncertu do obejrzenia w galerii.
 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 12.03.2012

Dokument oglądany razy: 2797
« inne aktualności