RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Festyn Gminny

11.07.2016

 Mimo że XIII, to bardzo udany….

W ubiegłą niedzielę (10 lipca) mieszkańcy naszej gminy oraz inni goście mogli bawić się na organizowanym już po raz trzynasty Festynie Gminnym.

Bogaty program artystyczny, mnóstwo atrakcji towarzyszących temu co dzieje się na scenie i specjalnie na ten dzień zamówiona pogoda, sprawiły, że na boisku SKS „Astra” Zduny bawiło się mnóstwo osób.

Impreza rozpoczęła się o 14.30 występem Bolimowskiej Orkiestry Dętej. Następnie oficjalnego otwarcia Festynu dokonał Wójt Gminy Zduny – Jarosław Kwiatkowski. Później na scenie pojawili się: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Sebastian Nowak, Martyna Lisiewska, grupa wokalna Półnutki. O godzinie 15.00 miał miejsce pierwszy z punktów kulminacyjnych imprezy, czyli Turniej Wsi w którym wzięło udział trzynaście sołectw z terenu naszej gminy (Bąków Dolny, Bogoria Dolna, Bogoria Górna, Jackowice, Maurzyce, Łaźniki, Strugienice, Urzecze, Wierznowice, Wiskienica Górna, Zduny, Złaków Borowy i Złaków Kościelny). Wsie rywalizowały w trzech konkurencjach sprawnościowych: „Najbogatsza wieś” (dla dzieci), „Najdłuższa wieś” (dla pań) i „Najzręczniejsza wieś” (dla panów). O 16.00 miały miejsce, wchodzące również w skład Turnieju prezentacje sceniczne – wsie zaprezentowały piosenki, wiersze, tańce, scenki. Wcześniej ocenione zostały prace wykonane w konkursie plastycznym „Księga Rekordów Gminesa”. Oceny zdobyte w tym konkursie liczyły się również do ogólnej punktacji Turnieju, w którym I miejsce zajęły Łaźniki, II – Bogoria Górna, III – Urzecze. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody za udział. Wszystkie sołectwa wywalczyły nagrody finansowe, których pula wyniosła 14 000 zł.
Kolejnym ważnym punktem imprezy był Wielki Finał Loterii Fantowej (Festynowej i Kolorowej), gdzie głównymi nagrodami były rowery, a obok nich bony zakupowe, sprzęty AGD, tablety i inne…
Po godzinie 20.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół Skalar’s, który grając hity muzyki disco polo porwał publiczność do tańca. Taneczny nastrój utrzymał się już do końca imprezy, gdyż po koncercie rozpoczęła się zabawa, prowadzona przez DJ Remiego i trwająca do godziny 1.00.

Podczas trwania całej imprezy można było również skorzystać z takich atrakcji jak Wesołe Miasteczko – w tym roku bilety uprawniające do korzystania z niego zostały dofinansowane przez Samorząd Gminy Zduny. Były również bezpłatne przejażdżki konne, animacje dla dzieci i mała gastronomia.

Podsumowując imprezę cieszymy się, że okazała się ona tak dużym sukcesem oraz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i nie tylko…

Obszerna galeria zdjęć na naszym facebookowym profilu.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 11.07.2016

Dokument oglądany razy: 981
« inne aktualności