RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Święto Jesieni z Sienkiewiczem

08.11.2016

Święto Jesieni z Sienkiewiczem!

Święto Jesieni to coroczna impreza, która od wielu lat gości w kalendarzu naszych działań. W tym roku, z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, Święto miało sienkiewiczowski charakter.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.30 koncertem muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu pod kierunkiem Bohdana Fudały. Publiczność mogła usłyszeć utwory znane z filmowych ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza, takie jak: Quo Vadis, Domine?, Dumka na dwa serca czy Pieśń o małym rycerzu.
Po koncercie wręczone zostały nagrody w jesiennych konkursach plastycznych: Jesienny obrazek dla Nel oraz Jesienny bukiet dla Oleńki. Za udział w konkursie Jesienny obrazek dla Nel nagrody otrzymali: Hanna Liwarska, Natalia Łysio, Anna Grzegory, Maja, Patrycja oraz Ewa Nasalskie, Mateusz i Adrian Błaszczyk oraz Zuzanna Białas. Natomiast w konkursie Jesienny Bukiet dla Oleńki nagrody wręczono: Małgorzacie Skwarnej, Adzie Wieczorek oraz KGW Bogoria Dolna i KGW Złaków Borowy.
Kolejnym punktem Święta Jesieni był występ młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach, którzy w programie „Ballada o sienkiewiczowskich bohaterach” z przymrużeniem oka przedstawili scenki z dzieł Sienkiewicza. Gimnazjalistów przygotowała nauczycielka języka polskiego – Izabela Łazikowska.
Ostatnim punktem programu był Podwieczorek u Pana Henryka przygotowany przez BP i DK Gminy Zduny oraz panie z KGW z Bąkowa Dolnego, Łaźnik oraz Złakowa Borowego, które upiekły pyszne ciasteczka. Więcej zdjęć ze Święta Jesieni z Sienkiewiczem na naszym facebookowym profilu!

W nawiązaniu do Święta Jesieni oraz Listopadowych Koncertów serdecznie zapraszamy do Domu Kultury 20 listopada na godz. 14.30 na koncert grupy muzycznej i kabaretowej Czerwony Tulipan z Olsztyna. Wstęp wolny!!!

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 08.11.2016

Dokument oglądany razy: 687
« inne aktualności