RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Spotkanie autorskie

24.11.2016

W środowy wieczór 23 listopada 2016 r. fani „Cukierni pod Amorem” mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z autorką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, które było zarazem inauguracją Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Zdunach.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk będąca z wykształcenia historykiem teatru pisze powieści dla dorosłych i młodzieży, scenariusze filmowe oraz teksty dziennikarskie. Spośród wszystkich książek autorki należy wymienić: „Cukiernię Pod Amorem” „Serenada, moje życie niecodzienne”,, Mariola, moje krople” dwu tomowe: „Podróż do miasta świateł”, ”Fortuna i namiętności” oraz książka autobiograficzna wydana we wrześniu 2015 roku - „Kalendarze”. Z książek dla młodzieży wspomnijmy :” 110 ulic”, „220 linii” , „13.Poprzeczna” , „Niebieskie nitki” Wśród scenariuszy filmowych powszechnie znane: „Tata, a Marcin powiedział”, „Rodziców nie ma w domu”, „Pokój na czarno” i „Na Wspólnej” (dialogi serialu w latach 2003-2008). W dorobku autorki jest również sztuka teatralna „Czterdziestka w opałach”.

Uczestnicy spotkania mogli przekonać się że pisarka jest osobą bardzo bezpośrednią, pięknie opowiadającą i łatwo nawiązującą kontakt. Pani Małgorzata podczas około 2 godzinnego spotkania w rozmowie z czytelnikami opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej, oraz o okolicznościach powstawania swoich książek. Miłą informacją dla miłośników Cukierni pod Amorem była wiadomość o kontynuacji sagi. Kolejna część ukazać się ma jesienią 2017 r. Na zakończenie autorka obowiązkowo rozdała autografy do zakupionych książek. Listopadowy wieczór zaliczamy do bardzo udanych i dziękujemy autorce za odwiedziny Biblioteki w Zdunach.

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 24.11.2016

Dokument oglądany razy: 671
« inne aktualności