RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 17.05.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości.

Złoty Ekslibris

16.04.2012

20. edycja nagrody "Złoty Ekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi"

„Nagroda Złotego Ekslibrisu ustanowiona przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej

Celem Nagrody jest popularyzacja najciekawszych publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej, promocja ich autorów oraz wydawnictw podejmujących tę problematykę.”

(Regulamin Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi)

W tym roku jury dokonało wyboru spośród 20 tytułów nominowanych do nagrody, wśród nich znalazła się nasz publikacja "Z dziejów wsi Retki 1351 - 2011"

Publikacja została wydana z okazji 660-lecia wsi Retki . Jej przedmiotem jest nie tylko chronologiczne uporządkowanie najważniejszych wydarzeń związanych z Retkami, ale przede wszystkim przywołanie życia przodków. Autor opiera się w swej pracy na nielicznych dokumentach i przekazach ustnych, wykorzystuje archiwalia ze zbiorów Muzeum w Łowiczu i ze zbiorów prywatnych.

Mirosław Marciniak – Retkowianin, ur. w 1961r. Ukończył Technikum Rolnicze w Zduńskiej Dąbrowie. Jest członkiem OSP i LKS w Retkach. Prowadzi własne gospodarstwo rolne. Nie szczędzi czasu na działalność społeczną. Jego pasją jest historia.

Książkę można nabyć w siedzibie Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, w cenie 25zł.

Więcej informacji o nagrodzie "Złoty Ekslibris" pod adresem: www.wimbp.lodz.pl 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 16.04.2012

Dokument oglądany razy: 1669
« inne aktualności