RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 17.05.2012 z powodu:
Minął termin podania do wiadomości.

Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

19.04.2012

Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych
„PO PROSTU KORCZAK”
18.04.2012r.

     W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Powodów ku temu było wiele, przede wszystkich chęć zaktywizowania dzieci, spróbowania czegoś nowego…, a także uczczenie Roku Korczaka – gdyż tematyka prezentowanych „spektakli” dotyczyła właśnie życia i twórczości tego pisarza.
      Do Przeglądu zgłosiły się trzy zespoły: 2 grupy ze Szkoły Podstawowej w Nowych Zdunach (z kl. Ib i Va) i jedna ze Szkoły Podstawowej w Bąkowie (z kl. IV).
Mimo niezbyt dużej ilości zgłoszeń Przegląd możemy uznać za sukces. Uczniowie i nauczyciele wykazali się ogromną inwencją twórczą. Przygotowane przez nich prezentacje cechowała duża oryginalność scenariuszy, ale także kostiumów i scenografii.
      Każdy z występujących zespołów został nagrodzony – uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne, a nauczyciele drobne upominki.

     Po wręczeniu nagród przyszedł czas na drugą część imprezy, którą nazwaliśmy „Król Maciuś rządzi!”. Składała się na nią zabawa integracyjna dla wszystkich dzieci przygotowana przez klasę Va z SP w Nowych Zdunach i ich wychowawcę – p. Joannę Markus. Po zmaganiach sprawnościowych i nie tylko… na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek.

     Mamy nadzieję, że Przegląd zagości na stałe w kalendarzu naszych imprez i już myślimy nad formułą kolejnej edycji!!!

Zdjęcia z Przeglądu do obejrzenia w galerii.
 

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.04.2012

Dokument oglądany razy: 1612
« inne aktualności