RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Spotkanie autorskie

12.06.2017

Spotkania to sens wędrówki - to zasada którą wyznaje Piotr Milewski, gość Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, autor książek: „Dzienniki Japońskie. Zapiski z Roku Królika i Roku Konia” oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję”.

Książka „Dzienniki Japońskie” była lekturą obowiązkową DKK w lutym i wtedy to na spotkaniu zrodził się pomysł zaproszenia autora do Biblioteki w Zdunach. Spotkanie zrealizowane zostało we współpracy z Instytutem Książki.

W piękny i ciepły wieczór 8 czerwca 2017 r., czytelnicy i klubowicze DKK mieli okazję na kilka godzin przenieść się w odległe zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. A wszystko to za sprawą mapy, na której Pan Piotr pokazał nam gdzie zaczął swoją wielką życiową podróż, przedstawił wszystkie miejsca które miał okazję odwiedzić. Opowiedział o ludziach, tradycji, kulturze Japonii.

Barwne i precyzyjne opowieści autora, słuchacze chłonęli, nie zwracając nawet uwagi na późne godziny wieczorne. Zaprezentowane fotografie w pokazie multimedialnym Pan Piotr wykonał sam podczas podróży po Japonii, najpierw zwiedzając ten kraj autostopem przez kilka miesięcy, by po trzech latach wrócić i zamieszkać w nim 9 lat.

Dla uczestników spotkania była to ogromna przyjemność poznać Pana Piotra Milewskiego i jego twórczość! Czekamy na kolejne spotkanie i opowieści z Islandii :)

Więcej zdjęć ze spotkania na naszym facebookowym profilu (TUTAJ)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 12.06.2017

Dokument oglądany razy: 593
« inne aktualności