RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Dzień Kobiet

19.03.2018

Mnóstwo dobrego, śląskiego humoru i świetnej muzyki – tak w skrócie można podsumować wczorajszą uroczystość zorganizowaną pod patronatem Wójta Gminy Zduny, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
W tym roku dla pań z terenu naszej gminy wystąpił kabareciarz i satyryk, jeden z filarów kabaretu Rak – Grzegorz Poloczek, w towarzystwie wokalistki – Katarzyny Piowczyk i gitarzysty Bartłomieja „Bartosa” Kuźniarza.

Artysta z charakterystyczną dla siebie lekkością i śląskim zacięciem sypał jak z rękawa monologami pełnymi humoru, wywołując tym salwy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności. Nawiązując do okazji, w związku, z którą został zaproszony mówił dużo o kobietach, ale również o swojej młodości, domu rodzinnym i oczywiście ukochanym Śląsku. Występ kabaretowy był bogato okraszony utworami muzycznymi w wykonaniu Grzegorza Poloczka i Katarzyny Piowczyk, przy akompaniamencie Bartosa. Piosenki, które wybrzmiały na naszej scenie do autorskie teksty artysty napisane do muzyki zaprzyjaźnionych kompozytorów.

Śląski humor i muzyka spotkały się z dużą aprobatą Zduniaków, o czym świadczyły gromkie brawa jakimi nasi goście raz po raz byli nagradzani oraz owacja na stojąco i bisy.

By tradycji stało się zadość, po zakończonym koncercie, paniom, licznie zgromadzonym naszej sali widowiskowej, życzenia, z okazji ich święta, złożył Wójt Gminy Zduny – Jarosław Kwiatkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Wiesław Dałek, a ubrani w galowe mundury strażacy z gminnych OSP wręczyli kwiaty.

Więcej zdjęć na naszym facebooku (TUTAJ)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 19.03.2018

Dokument oglądany razy: 879
« inne aktualności