RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 08.03.2013, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: Aktualizacja

FUNKY DREAMS

Grupa taneczna FUNKY  DREAMS


”Funky” - odnośnik do muzyki, 
przy której tańczy się breakdance.


”Dreams” - natomiast to zabieg kosmetyczny
mający na celu ubarwienie nazwy.


   Grupę tworzy kilkanaście młodych osób (głównie terenu gminy Zduny). Członkowie zespołu tańczą razem od 2007 roku pod kierunkiem instruktorów z Łowicza: Kamila Korzewskiego i Tomka Walaka.

   Na regularnych treningach odbywających się w DK doskonalą swoje umiejętności taneczne, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

    Reprezentują nas na przeglądach i konkursach tanecznych, m.in. w Głownie „Taneczne Wiktorie”, w Łęczycy „Mój jest ten kawałek podłogi”, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia (tegoroczne „Taneczne Wiktorie” przyniosły III miejsce w kategorii 13-16 lat, taniec nowoczesny).

     Funky swoimi „szalonymi” popisami uświetniają nasze gminne imprezy (m.in. Festyn rekreacyjny, Święto Jesieni), ale są również zapraszane na gościnne występy – Łowicz, Żychlin. Zespół bardzo chętnie występuje przed publicznością, nieustannie wzbudzając jej podziw i zainteresowanie.

Treningi zespołu odbywają się w poniedziałki w godz. 17.00 – 19.00.


Taniec breakdance - (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękoma i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Breakdance miał swój początek w dzielnicy Bronx, w Nowym Jorku.
 Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 08.03.2013
Podpisał: Katarzyna Kaźmierczak
Dokument z dnia: 02.11.2011
Dokument oglądany razy: 4 623